ما در باهمستان معتقدیم هر کدام از ما به واسطه تجربه زندگی در خانه، کوچه، محله و خیابانی که از خانه، کوچه، محله و خیابان دیگری متفاوت است، می‌توانیم درک متفاوتی از زندگی در این شهر داشته باشیم. ما به واسطه سنمان، بزرگسال یا کودک بودنمان، جنسیتمان، توانایی‌هایمان و در یک کلمه بودنمان به عنوان کسی که می‌تواند متفاوت از دیگری یا دیگران باشد، می‌توانیم و حق داریم که بتوانیم نگاهی متفاوت، درکی متفاوت و نیازهایی متفاوت از دیگران داشته باشیم. و باز معتقدیم شهر امن جایی است که این تفاوت‌ها در آن دیده شود.

ما به واسطه این باور برای مطالعه دقیق‌تر و اقدامات کارآمد‌تر پیرامون مسائل و گروه‌هایی که موضوع هدف باهمستان‌اند نیازمند ارتباط بیشتر باهم هستیم و در تلاشیم تا در راستای رسیدن به هدف مشترکمان که حمایت و توانمندسازی گروه‌ها و منافع به حاشیه رانده شده در فرآیند‌های توسعه شهری است، کنیم تا «تفاوت‌ها» را ببینیم. «باهمنگار» قرار است نتیجه بخشی از تلاش جمعی ما در این راه باشد.

«باهمنگار» یک فضای گفت‌و‌گو و اشتراک‌گذاری آنلاین است که در راستای نیاز به فضایی برای ارتباط بیشتر و موثرتر راه اندازی شده است تا امکان اقدامات کارآمد‌تر پیرامون مسائل و گروه‌هایی که موضوع هدف باهمستان هستند را فراهم آورد. «باهمنگار» قصد دارد ضمن حساس‌سازی در زمینه موضوعات و گروه‌هایی که به نوعی در فرآیندهای توسعه و مدیریت شهری به حاشیه رانده شده‌اند از «تفاوت» تجربه و نگاه نسبت به این موضوعات استفاده کند و تا جایی که می‌تواند این تفاوت‌ها را انعکاس دهد.

باهمنگار در هر شماره حول محور یک موضوع همراهان خود را دعوت می‌کند تا با ارسال عکس، نوشته، فیلم از طریق هشتگ اختصاصی موضوع (در رسانه‌های اجتماعی) یا راه های ارتباطی باهمستان در در آن مشارکت کرده و از این طریق تجربیات خود را با همدیگر به اشتراک بگذارند.

[timeline_pro id="1797" ]